טיפול רפלקסולוגי

טיפול רפלקסולוגי

רפלקסולוגיה
הרפלקסולוגיה מהווה כיום את אחד מאותם טיפולי מגע המוכרים והאהובים ביותר.
הסיבות לכך טמונות הן בתועלות הרבות אותן טיפול זה טומן בחובו והן בעובדה שמדובר בטיפול נעים, משחרר ומרגיע – וכידוע, פיסת שלווה מהווה היום כמשאב יקר מפז.
מה היא הרפלקסולוגיה?
רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול אשר מתמקדת בכפות רגליים ככלי לאבחון וטיפול בגוף ובנפש.
העיקרון אשר עומדת מאחורי הרפלקסולוגיה, הוא כי כפות הרגליים משקפות את גוף האדם, על המערכות והאיברים השונים הפועלים בו ודרכן, ניתן לאבחן ולטפל מצבים בריאותיים שונים.
הפעולות השונות אותן מבצע הרפלקסולוג במהלך הטיפול גורמות לזרימה, תנועה ואיזון בין מערכות הגוף השונות.
בדומה לשיטות טיפול הוליסטיות רבות אחרות, גם שיטת הרפלקסולוגיה, רואה את האדם כמכלול שלם, תוך דגש על הקשר החזק שבין הגוף לנפש.
קצת היסטוריה
קיימות עדויות על שימוש בכפות הרגליים ככלי לאבחון ולטיפול, עוד מהעת העתיקה במצרים וגם במדינות במזרח הרחוק כמו, הודו וסין.
יחד עם זאת, הרפלקסולוגיה, כפי שהיא מוכרת לנו כיום, פותחה בתחילת המאה העשרים על ידי ד"ר ויליאם פיצג'רלד שהיה רופא אף אוזן גרון אמריקאי.
המונח "רפלקסולוגיה" (אשר פירושה היא תורת ההשתקפות) הומצא מספר עשורים לאחר מכן, על ידי האחות והפיזיותרפיסטית, יוניס אינגהם, אשר אף שכללה את השיטה, על ידי יצירת מפה ייחודית אשר מציגה היכן על גבי כף הרגל מיוצג כל אחד מאיברי הגוף.
מהלך הטיפול
הליך הטיפול הרפלקסולוגי נפתח באבחון המבוצע על ידי המטפל ומתבסס על: לחיצות, מישוש, עיסוי והתבוננות.
ייעודו של הליך האבחון הוא לזהות את המערכות או האיברים הרגישים בגוף.
לאחר האבחון, יחל הליך הטיפול עצמו, אשר כולל שימוש בטכניקות שונות של לחיצות, שפשופים וביצוע מניפולציות מיוחדות, אשר מטרתן לפתוח את החסימות, להקל בכאבים ולשחרר אנרגיות.
ככלל, הטיפול הרפלקסולוגי אמור להוביל לעידוד של תהליכי ריפוי טבעיים, אשר בכוחם להקל על כאבים ועל בעיות בריאותיות כאלו ואחרות.
למי מיועד הטיפול הרפלקסולוגי?
הטיפול מיועד לנשים וגברים כאחד, כאשר בכוחה של הרפלקסולוגיה, לסייע למתמודדים עם בעיות רפואיות ומצבים נפשיים שונים כמו: תחושת עייפות וחוסר אנרגיה, בעיות ריכוז, מתח ולחץ, כאבים בגוף אשר מקורם הוא לא בפציעה, בעיות במערכת העיכול, בעיות אורתופדיות, הפרעות הורמונליות, כאבי בטן ועוד..
מעוניינים בטיפול רפלקסולוגיה בצפון?
אין שום סיבה שתתפשרו על פחות מהטיפול המקצועי, המקיף והאיכותי ביותר אותו תוכלו לקבל!
מוזמנים ליצור קשר כבר היום.

טיפול כ- 60 דק' : 280 ש"ח

אולי יעניין אותך גם

השאירו פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן